Mer & Dic Krem

Hakkımızda

Mer & Dic Krem nedir ?

Rahmetli babamız Av. Rahim Yıldız’ın 1993 yılında kendi bel fıtığı rahatsızlığını iyileştirmek için farklı bilim alanlarını okuyup, araştırdıktan sonra deneyler yaparak edindiği bilgi birikimiyle bulmuş olduğu ve önce kendisini iyileştirerek sizlere sunduğu doğal içerikli bir merhemdir.

Mer & Dic markasının çıkış noktası neydi?

Babamızın öncelikle sadece kendisi için yapmış olduğu merhem ile bel fıtığı rahatsızlığını bir daha tekrarlamamak üzere geçirip, eski sağlığına kavuşmasıydı. Sonrasında ise aynı sorundan müzdarip insalara buluşuyla ulaşmak istemesi ve 1993 yılında markanın ismi için biz kızları Av. Meriç ve Dicle’nin ilk 3 harfini kreme vermesiydi.

Mer & Dic krem’in ortaya çıkış hikayesi nasıldı ?

Babamız 1991 yılının şubat ayında hastalandı, kendi deyimiyle hiç yürüyemez, hareket edemez oldu. Hastalığının ne olduğunu öğrenmek için 27 ay boyunca 15 anabilim dalı profösörüne gitti, tavsiyeler aldı, konulan farklı teşhisleri dinledi. Gittiği 10. doktorun önerisi üzerine çekildiği tomogrofi sonucu ‘’ lomber disk hernisi’’ bel fıtığı olduğu henüz anlaşılmıştı. 13. doktor ameliyat olmazsa felç olacağını, 14. doktor ise ameliyat olursa felç olacağını söyleyince iş başa düşmüştü. Çünkü özetle; 10. doktora kadar rahatsızlığının bel fıtığı olduğu anlaşılamamıştı ve bu sebepten birçok farklı nedene bağlanmıştı.10. doktor ile ancak doğru teşhis konmasıyla başlayan süreç boyunca dinlediklerinin çelişkili olduğunu gören babamız kendisini ancak ''kendisinin iyileştirebileceği’’ kararını vermişti.

Mer & Dic krem’in bugünlere geliş hikayesinde babamızın amacı neydi?

Asıl mesleği Avukatlık olan babamız Mer & Dic Krem ile iyileşir iyileşmez, etrafındakilere kendi kremini duyurup iyileşmelerine vesile olmak için tüm enerjisiyle yola koyuldu. O yıllarda Mer & Dic Kremi yolda, işinde, çalışma hayatında, tatillerde kısacası her yerde rahatsızlığı olan çok sayıda insanın eline geçmesini, bizzat kendi imkanlarıyla sağladı. Mer & Dic krem’in bel fıtığı ve boyun fıtığına ilaveten diz ağrılarına & sıvı kaybına, eklem ağrılarına, sinir zedelenmelerine, kas iltihaplarına, yaralara, açık yaralara, yanıklara, alerjilere, kaşıntılara ve vücut bütününde benzeri oluşan rahatsızlıkları iyileştiren bir krem olduğu kullanan müşterilerimizce olumlu geri dönüşler ile doğrudan babamıza iletildi. Sonrasında ise seri bir şekilde perakende satışlarına başlanarak bugünlere gelindi. Aynı zamanda babamız 1993 yılından vefat yılı olan 2014’ün ortasına kadar 21 yıl boyunca her yeni gün kreminin yayılmasında büyük rol oynadı, dağıtımına hiç ara vermeden ihtiyacı olan kişilere hediye etti, birebir anlatımlar yapıp, mektuplar yazdı.

Mer & Dic krem Türkiye’nin farklı sehirlerine nasıl yayıldı ve yayılmaya devam ediyor?

İyileşen müşterilerimizin ve yakınlarımızın kendi tanıdıklarına iyileşme hikayelerini anlatması sayesinde kremimiz kulaktan kulağa yolu ile Türkiye’nin tüm şehirlerine kendiliğinden yayılarak, bugünlere gelmiştir. Başladığımızdan bugüne ( 1993-2018) kremin duyulması adına hiçbir reklam bütçesi ayrılmamıştır. Hep birlikte bugünlere geldiğimizde ise aslında Mer & Dic krem’in müşterilerimizin hafızalarında bu kadar büyük yer tutmasının en önemli sebebi babamızın komisyonlu satış seçeneklerinden tamamen uzak durmayı seçmesi ve iyileşen müşterilerimizin sabırla, özveriyle ve büyük bir içtenlikle kendi çevrelerine, tanıdıklarına kremimizi anlatması olsa gerek. 2014’e kadar ; Kremimizi tanıdıklarından duyan, ofisimizin yolunu tutan, farklı sehirlerden kargo siparişleri veren müşterilerimizle ilgilenen babamız kendi buluşu olan Mer & Dic kremi hem hikayesel, hem de bilimsel anlamda tanıtarak 21 yıl boyunca müşterilerimizin iyileşmesine vesile oldu.

2014 yılından sonra ise;

Rahmetli babamızın engin ve yaşanmışlıklarla dolu bilgi birikiminin, tatlı dilinin, insanlığının, yardımseverliğinin sizlerin anılarınızda, hafızalarınızda yer ettiğini görmek, bizim için en kıymetlisi. Yeniden krem almaya geldiğiniz zamanlarda veya telefon görüşmelerimizde bizlere aktardığınız iyileşme süreçlerinizi dinlemek ise bizi fazlasıyla mutlu etmektedir. Her yeni gün sizlerle olmaktan ve babamızın bizlere bıraktığı bu en değerli mirası olan Mer & Dic kremi sohbetlerimizde birlikte yaşatmaktan dolayı öyle mutluyuz ki... Daha nice müşterimizin, nice rahatsızlıklarının mer & dic kremle iyileşeceğine inanır, sağlıklı günler dileriz.

BİZ KİMİZ?

Biz babamız Rahim YILDIZ’ın 1993’ten bu yana ürettiği mer & dic kreme isimlerimizin ilk 3 harfini verdiği kızları Av.Meriç ve Dicle.

AMACIMIZ

Babamızın ömrü yettiğince bugünlere getirdiği, bugünlerden sonra ise bize emanet ettiği kremimizin daha çok yayılıp insanlara şifa olmasını sağlamaktır.

HAYALİMİZ

Markamızın uluslararası bir marka olarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayıp nesilden nesile aktarılmasına yardımcı olmaktır.