Mer & Dic Krem

Rahim YILDIZ Kimdir?

Babamız Rahim Yıldız, 1942 yılında Bulgaristan’ın Kırcaali şehrinde doğmuştur. 1951 yılında ise ailece Tire’ye göç etmişlerdir. İlköğretimini ve ortaöğretimini Ballıkuyu’da okuyup, İzmir Namık Kemal Lisesi’nden ve 1967 yılında İstanbul Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur, 45 yıl boyunca İzmir’de serbest avukatlık yapmıştır. Uzmanlığı olan iş hukuku alanında, işçi sendikalarının çok uzun yıllar Ege Bölgesinde avukatlığını yapmıştır ve döneminde işçilerin lehine hukuka yön veren avukatlardan biri olarak işçilerin hayatında ve hukuk çevresinde saygıdeğer ve sevilen bir kişilik olmuştur.

Avukatlık mesleğini sürdürürken, onun için daha da önemlisi varoluş mesleği haline gelecek, kendi tabiriyle "kremcilik" mesleğini başlatan MER & DİC KREMİ, 1991 yılında bel fıtığı olması sonucu 1993 yılında kendisini iyileştirmek için bulmuştur.

Babamızın kendisinin hızlı bir şekilde iyileşmesinin akabinde o yıllarda çok sayıda dağıttığı Mer & Dic krem ile iyileşen müşterilerimizin kendi yakınlarına nasıl iyileştiklerini anlatmaları ve önermeleri sayesinde mer & dic krem tüm gerçekliği ve güzelliği ile hızlıca yayılmaya başlamıştır.

1993 yılının haziran ayında başlayan bu serüvene her geçen gün farklı farklı şehirlerde oturan yeni müşterilerimiz de eklenince babamız bu mesleğe öyle gönlünü kaptırmıştır ki, çok severek yaptığı işçi avukatlığını bile bırakma kararı almıştır. Tüm konsantrasyonunu ve zamanını kremimizi duyar duymaz ofisimizin yolunu tutan yada şehir dışından telefon yolu ile kargo talepleri olan müşterilere ayırmıştır.

En güzeli ise, mer & dic krem sayesinde iyileşen müşterilerimizin evinde kremimizin adı "avukatın kremi" veya "her derde deva krem" olarak yeniden adlandırıldı ve ne zaman bir rahatsızlıkları olsa akla ilk mer&dic krem geldi...

Babamız MER & DİC kremi bulduğu 1993 yılından - ömrü yettiğince 2014 yılına kadar; kremimizi yakınlarından duyup ofisimize gelen veya kargo siparişleri veren müşterilerimizle çok ilgilenerek bilgilerini anlatmak adına birebir anlatımlar yaptı. Kremimizin ismini duymayan ama ihtiyacı olan kişilere ise mektuplar yazdı. Müşterilerimizin önce güvenini, mer & dic krem ile iyileşmelerinden sonra ise onların sevgisini ve desteğini kazandı. Şimdi bizler kızları Meriç ve Dicle olarak babamızdan yadigar kalan kremimizin insanlara fayda sağlaması için elimizden geleni yapmaktayız.

O halde son söz yine babamızdan gelsin; "Ben Bulgaristan Kırcaali doğumluyum, atom kavramını bulan Democritus’un köyü bize çok yakın. Democritus atomu kavrayacakta, ben bu kremi yapamayacak mıyım der, selam eder, herkese sağlıklı günler dilerim ".

Gurur, Sevgi ve Özlem ile anıyoruz…